Góry i ich zwykli – niezwykli mieszkańcy

Lubicie góry? My osobiście wolimy morze, ale góry też mają swój urok, dlatego powoli staramy się razem dziećmi je odkrywać.

Dzięki książce, która ostatnio czytaliśmy, mieliśmy okazję poznać niezwykłe zwierzęta jakie zamieszkują Tatry. Niedźwiedzie, kozice, rysie, świstaki, sarny, łasice, myszołowy, orły, pomurniki, wydry czy norniki – wszystkie z tych zwierząt zamieszkują Tatry i każde z tych zwierząt ma odpowiednie zdolności, by przetrwać w górskim klimacie. Które z nich są towarzyskie, a które wolą samotność? Jak długo wydra może wytrzymać pod wodą? Czy kozica umie wdrapać się na pionową skałę? Odpowiedzi na te i wiele więcej pytań można znaleźć w książce „Góry i ich zwykli – niezwykli mieszkańcy”.

Góry i ich zwykli – niezwykli mieszkańcy Góry i ich zwykli – niezwykli mieszkańcy

Góry i ich zwykli – niezwykli mieszkańcy

Książka autorstwa Justyny Styszyńskiej, wydana przez wydawnictwo WIDNOKRĄG to rewelacyjna pozycja dla dzieci najmłodszych, ale nie tylko. Naszym starszakom też się spodobała. A to dlatego, że nie jest to tylko zwykła książka z opowiadaniami o zwierzętach i górach. Jest w niej coś więcej, co pomoże w dzieciach rozwijać wyobraźnię i dać się pochłonąć całkowitej zabawie w „wymyślanki”. W książce tej znajdziemy 200 naklejek wielokrotnego użytku, dzięki którym dzieci będą mogły stworzyć swoje wymyślone zwierzęta górskie. A jak wiadomo dzieci uwielbiają przyklejać, odklejać, naklejać i przeklejać 😉  Dla leniwych jest opcja przyklejania gotowych zwierząt na różne tła.

Góry i ich zwykli - niezwykli mieszkańcy Góry i ich zwykli - niezwykli mieszkańcy Góry i ich zwykli-niezwykli mieszkańcy Góry i ich zwykli-niezwykli mieszkańcy

Książka jest dopracowana i w bardzo dobrej jakości. Piękne ilustracje, świetna jakość papieru, a do tego te naklejki dają gwarancję, że po książeczkę tą dzieci będą jeszcze długo i chętnie sięgać.

Nawet nie wiedziałam, że jest to już czwarta książka dla najmłodszych z serii „Zwykli – niezwykli mieszkańcy”. Szkoda, że nie zauważyliśmy tych książeczek wcześniej, ale jeszcze nic straconego. Nadrobimy je 😊

Książka „Góry i ich zwykli – niezwykli mieszkańcy” powstała we współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym.

Góry i ich zwykli – niezwykli mieszkańcy
5 (100%) 2 głos[ów]
Spodobało Ci się ? Udostępnij innym 🙂
Facebooktwitter