Kurs pozytywnego myślenia

Znacie Beatę Pawlikowską?  Na pewno znacie, wszyscy ją znają 😊 A znacie jej najnowszą książkę, a raczej jej kolejny – bo już 12 – tom z serii „Kurs pozytywnego myślenia”, który ma pomóc w tym: „Jak polubić samego siebie, jak odzyskać poczucie celu, jak nauczyć się w wiary w siebie, jak odzyskać siłę, jak nauczyć się być znów sobą, jak odnaleźć się wśród ludzi, jak nauczyć się myśleć pozytywnie, jak zaprzyjaźnić się z własnym ciałem, jak wyprostować poplątane emocje, jak uporządkować chaos w duszy, jak odzyskać wewnętrzną równowagę, jak odnaleźć swoje miejsce w świecie, jak porzucić dawne błędne przekonania, jak odzyskać poczucie własnej wartości i stać się wreszcie szczęśliwym człowiekiem”?

Kurs pozytywnego myślenia

Kurs pozytywnego myślenia

Autorka, Beata Pawlikowska, napisała 12 książek z tej serii. Wszystkie podzielone są na zadania.

Jeden dzień – jedno zadanie.

Jedna książka – jeden miesiąc.

Zachęca ona, by codziennie skupić się na jednym tekście, nawet jeśli nasza podświadomość nas do tego zniechęca. Bo to my sami musimy nauczyć swoją podświadomość nowych przekonań. Nie możemy dać się jej manipulować. Dlatego nie pytaj siebie czy masz ochotę czy nie, po prostu codziennie zrób to, co sobie postanowiłeś. To jedyny sposób żeby przezwyciężyć samego siebie i wprowadzić do swojej duszy optymistyczne, pozytywne emocje 😊

Kurs pozytywnego myślenia Kurs pozytywnego myślenia Kurs pozytywnego myślenia

A czym dla mnie jest pozytywne myślenie?

W dzisiejszym zapędzonym i zagubionym w elektronice świecie, gdzie jesteśmy bombardowani z wszystkich stron przeróżnymi informacjami, często nie robimy tego co kochamy. Poddajemy się wszechobecnej modzie, bądź pod wpływem nacisku otoczenia robimy rzeczy, których wcale nie chcemy robić. Często nawet kupujemy coś, co wcale nam się nie podoba. A to dlatego, że nie chcemy być gorsi od innych… Często tracimy na tym radość ze swojego życia. A przecież najważniejsze w tym wszystkim jest zachowanie równowagi i nie pędzenie za zdobyciem czegoś, co wcale  do nas nie pasuje. Nie dajmy się pociągnąć w dół i zabrać sobie siły.

I tu potrzebne jest właśnie pozytywne myślenie o sobie i o swoim życiu. Takie myślenie o sobie musi być zbudowane na naszym prawdziwym „ja”, a nie na dopasowanym do otoczenia. Akceptując siebie takimi, jakimi jesteśmy, dojdziemy dalej. Skupmy się na sobie i poznajmy siebie. Nie wstydźmy się również swoich słabości, każdy z nas przecież jakieś je ma. Ale jednocześnie nauczmy się reagować na nie pozytywnie. A nawet z humorem 😊 Dbajmy o siebie, o swój umysł, o samopoczucie, ale i ciało. Cieszmy się z życia, żyjmy według swoich przekonań, a nie przekonań innych. Mówmy sobie miłe rzeczy, przestańmy marudzić i narzekać, a zamiast tego zacznijmy mówić jaki świat jest piękny. Przejdźmy kurs pozytywnego myślenia 🙂

Rozejrzyjcie się, wokół jest mnóstwo rzeczy, które mogą wywołać u was radość. Odnajdźcie je. Nie oceniajcie się, nie porównujcie się do innych ludzi, bo nic wam to nie da. To jest ich życie, a nie wasze. Cieszcie się z tego co już macie, bo wcale mogliście tego nie mieć.

Czyli jednym słowem – PAMIĘTAJ, TO TY TWORZYSZ SWOJE ŻYCIE I TO CO SIĘ WOKÓŁ OTACZA. I tylko od ciebie zależy czy ten świat będzie piękny.  

Kurs pozytywnego myślenia

A dla tych którzy potrzebują popracować nad swoimi myślami, polecam „Kurs pozytywnego myślenia” 😉

Za egzemplarz do recenzji dziękuję

Kurs pozytywnego myślenia
5 (100%) 3 głos[ów]
Spodobało Ci się ? Udostępnij innym 🙂
Facebooktwitter