Seria książeczek „Dwa, trzy, cztery” – Joanny Bartosik

Wiecie, że czytanie bajek niemowlakom również ma sens? Tak, tak 😊 Warto czytać swoim dzieciom od maleńkiego, mimo, że maluszek zupełnie może nie rozumieć co mu czytamy.

My generalnie lubimy czytać. Razem z mężem, od zawsze byliśmy zwolennikami czytania naszym dzieciom książek – zwłaszcza na dobranoc, ale nie tylko.  Obecnie nasze dzieci są już za duże, by im czytać, ale dzięki temu nawykowi, teraz same chętnie sięgają wieczorem po książkę.

Wracając do najmłodszych, to książeczki dla nich powinny być krótkie, i w jak najprostszym wydaniu. W ten sposób nie zniechęcimy już na starcie dziecka do czytania, a wręcz przeciwnie, dziecko samo będzie do książek lgnąć.

Ponieważ szykujemy się do „ponownego macierzyństwa”, już teraz rozglądamy się i kupujemy książeczki, które wydają nam się warte uwagi. I w tym miejscu chciałam się z Wami podzielić jedną z serii książeczek, które szczególnie mnie zainteresowały i stoją już na naszym regale lektur 😊.

Seria książeczek „Dwa, trzy, cztery” – Joanny Bartosik

Seria książeczek „Dwa, trzy, cztery” – Joanny Bartosik

Książeczki z serii „Dwa, trzy, cztery” powinien znać każdy maluszek. I nie tylko maluszek. Książeczki z tej serii rosną razem z dzieckiem. A dlaczego?

A dlatego, że dzięki tym książeczkom mamy okazję na rozmowę z dzieckiem na temat otaczającego nas świata. I w każdym wieku ta rozmowa będzie wyglądała inaczej 😊. Książeczki  przejrzałam również z moimi starszakami, które są już w szkole podstawowej. Rozmowy były naprawdę ciekawe, oczywiście na trochę wyższym poziomie 🙂

Tak więc, jeśli chodzi o zakres wiekowy godny do polecenia to… trudno określić 🙂  Myślę, że nadają się one dla malucha 2 letniego, ale główną kategorię wiekową dałabym w tym przypadku przedszkolakom. To one z tych książeczek mogą „wyciągnąć” najwięcej.

DWA, TRZY, CZTERY – WSPÓLNE SPACERY

W tej części autorka zabiera nas na wspólny spacer. Zarówno do miejsc ciekawych, jak i tych zwyczajnych. W książeczce nie ma tekstu czytanego, są same ilustracje. Ale akurat za to wielki plus dla niej. W ten sposób można książeczkę wykorzystać na wiele sposobów, m.in. na wspólną zabawę w poszukiwanie jakiegoś elementu z obrazka, czy na wymyślanie historyjek. Jest to również fajna zachęta do wspólnej rozmowy z dzieckiem na tematy otaczającego nas świata. Również na te smutniejsze, bardziej przytłaczające, jak np. po co chodzimy na cmentarz?

 

DWA, TRZY, CZTERY – CYFRY I NUMERY

Ta część serii podobnie jak poprzednia książeczka zachęca do rozmów o tym co nas otacza dookoła. Dodatkowo wplecione są tu cyfry, które rozsiane są po wszystkich stronach. Dzięki tej książeczce możemy pokazać dziecku jak ważne są liczby i że można je znaleźć wszędzie. Na samochodach, domach, telefonach, w sklepach, a nawet i u lekarza! 😊 Dziecko poprzez wyszukiwanie cyferek coraz lepiej je zapamiętuje, ale i ćwiczy spostrzegawczość. Warto przenieść tą zabawę w szukanie cyferek z dzieckiem do realnego świata. Dzieci lubią takie rzeczy 😊

 

DWA, TRZY, CZTERY – SŁOWA I LITERY

Ta książeczka pomoże dzieciom poznać litery. Każda strona poświęcona jest jednej literce. Tu autorka zaprasza do szukania ukrytych liter i poznawania pierwszych słów. Tak więc książeczka przeznaczona jest zarówno dla maluszka, który chętnie wzrokowo zapozna się z literką „A” czy „O”, ale również dla starszego przedszkolaka, który powolutku wchodzi w świat literek i czytania pierwszych wyrazów 😊

Czytanie z dzieckiem to świetny moment do wspólnego spędzenia czasu i wspólnej rozmowy. Jest to również moment zdobywania nowej wiedzy czy poznawania czyichś emocji i nauki reagowania na nie.

Jeśli szukacie książek dla przedszkolaków, które wspomagają rozwój dziecka w zakresie wzroku, słuchu i mowy to jak najbardziej Wam je polecam!

Książeczki te możemy czytać dzięki Wydawnictwu WIDNOKRĄG.

 

 

Seria książeczek „Dwa, trzy, cztery” – Joanny Bartosik
5 (100%) 3 głos[ów]
Spodobało Ci się ? Udostępnij innym 🙂
Facebooktwitter
Summary
Review Date
Reviewed Item
Seria książeczek „Dwa, trzy, cztery” – Joanny Bartosik
Author Rating
51star1star1star1star1star