Nietypowa zabawa w kółko i krzyżyk

Nudząc się w łóżku gdy jesteśmy chorzy (zamiast telefonu), czy w samochodzie podczas wyjazdu (zamiast telefonu), czy chociażby tak po prostu w ramach relaksu (zamiast siedzenia na kanapie z telefonem) – można zagrać we wszystkim dobrze znaną grę – kółko i krzyżyk.

Nie ma człowieka, który nie zna reguł gry kółko i krzyżyk. Ale dla przypomnienia napiszę, że celem w grze jest ustawienie trzech tych samych znaczków w pionowym, poziomym bądź ukośnym rzędzie. I takie też zasady wprowadziliśmy do naszego kółeczka z krzyżykiem.

A w jakiej formie nasze dzieci lubią grać w kółko i krzyżyk? U nas dzieci lubią wersję z odrobiną ruchu, gdzie zamiast tradycyjnego rysowania na kartce, są własnoręcznie uszyte kółka i bieganie, by ułożyć je w odpowiednie miejsce.

Uszycie kilku kółek nie wymaga specjalnych umiejętności. Ja nie będę się tu chwalić że potrafię szyć, bo nie potrafię! Ledwo guzik umiem przyszyć 😉 Więc na równi z dziećmi powoli te kółka sobie tworzyliśmy. W każdym razie, nie zaszkodziło im chwilę pobawić się igłą i nitką.

Zabawa w kółko i krzyżyk

Stworzenie takich kółeczek nie wymaga też dużego nakładu finansowego. Ja pocięłam stare materiały, które miały iść na wyrzucenie. Wystarczy wziąć dużą szklankę, czy małą miseczkę, odrysować kółka i… szyć.

Zabawa w kółko i krzyżyk

Następnie do środka wsadzamy trochę waty/wkładu do poduszek (kupiłam w Ikea za 6zł) i zaszyć otwór, przez który wsadziliśmy wkład. Pozostaje nam przygotować się do zabawy. Oczywiście nikt wam nie karze do tej zabawy szyć 🙂 Można wziąć klocki w tym samym kolorze i też zabawa będzie świetna 🙂

Zabawa w kółko i krzyżyk

Zabawa gotowa 😊

Gotowi do biegu, START!

Kto pierwszy ułoży swoje kółeczka w rzędzie, ten wygrywa.

Zabawa w kółko i krzyżykZabawa w kółko i krzyżykZabawa w kółko i krzyżykZabawa w kółko i krzyżyk

Taka forma tej zabawy daje dużo więcej radochy z gry, poprawia nastrój i sprawność fizyczną, zarówno dziecka jak i rodzica 😉 Jednym słowem angażujemy w niej zarówno umysł jak i całe ciało dziecka. Chyba jest to ciekawsza forma spędzenia czasu niż przed telewizorem czy telefonem nieprawdaż?

Tak więc zachęcam całe rodziny do takich zabaw ruchowych z dziećmi.

Zabawa w kółko i krzyżyk

Tak uszyte kółeczka możemy wykorzystywać na wieloraki sposób:

– wyścigi z kółeczkiem na głowie

– trafianie do celu

– kto rzuci bliżej celu.

Jest niezliczona ilość zabaw w których można te kółeczka wykorzystać. Nasze dzieci biorą je do zwykłego zagniatania w rękach czy wrzucają je na trampolinę i skaczą z nimi. Wystarczy użyć wyobraźni i coś się wymyśli 😉

A czy wy też lubicie tworzyć zabawki z niczego i pobudzać wyobraźnię dzieci?

Nietypowa zabawa w kółko i krzyżyk
5 (100%) 1 głos[ów]
Spodobało Ci się ? Udostępnij innym 🙂
Facebooktwitter