DZIEŃ DOBRY – TVN I WARSZAWO !

Jakby ktoś powiedział mi trzy miesiące temu, że w trakcie wakacji zostaniemy zaproszeni do udziału w Dzień Dobry TVN, to pomyślałabym, że nie jest zbyt normalny 😊  Ale jak widać życie lubi nam płatać różne figle.

Zaproszenie do TVN-u było oczywiście następstwem naszego udziału w Cyfrowym Resecie. Po publikacji filmu z akcji udzieliliśmy wywiadu dla Gazety Krakowskiej, a po nim otrzymaliśmy telefon z Dzień Dobry TVN. Jaka była moja pierwsza reakcja? Ano taka, jakiej można było się po mnie spodziewać 😉 Powiedziałam Rafałowi, że ja nigdzie nie jadę. Że niby ja do telewizji? Absolutnie nie. Chyba, że tylko po to, by sobie wstydu narobić… Ale marudził mi, jęczał, cudował, aż wreszcie mnie przekonał, mówiąc, że żal nie skorzystać z takiej propozycji. No więc zgodziłam się, choć z sercem w gardle.

DZIEŃ PRZED GODZINĄ ZERO

Wywiad mieliśmy ustalony na godzinę 9:10 w niedzielę, ale jako, że zapewniono nam nocleg w hotelu obok samego studia Dzień Dobry TVN,  to wyjechaliśmy dzień wcześniej. Po pierwsze dlatego, że nie chciałam jechać w środku nocy i potem taka półprzytomna wystąpić przed kamerą (bo wtedy, to dopiero bym głupoty opowiadała), a po drugie, żeby trochę pokazać dzieciom Warszawę, bo nigdy w niej nie były. W ogóle to cały ten weekend, to była dla nas jakaś masakra, bo ledwie dzień wcześniej nagrywaliśmy przez kilkanaście godzin reklamę banku BOŚ.

Zresetowani.pl w Dzień Dobry TVN -1

Podróż minęła nam spokojnie. Do Warszawy przyjechaliśmy w godzinach wczesnopopołudniowych, także jeszcze w sobotę mieliśmy okazję trochę pospacerować po mieście i pozwiedzać. Listę atrakcji spisałam ogromną, ale niewiele z niej odhaczyliśmy 🙂 Warszawa zawsze kojarzyła mi się z wielkim, biznesowym miastem i szybkim tempem życia. Wielkim miastem jest na pewno, ale czy odczułam to jego tempo i biznesowe wrażenie?  Chyba nie… Może dlatego, że byliśmy tam w weekend, a w weekend ludzie zazwyczaj odpoczywają? Na ulicach było jakoś tak… cicho. Bez porównania z sobotnim popołudniem w centrum Krakowa.

Zresetowani.pl w Dzień Dobry TVN -12

Zresetowani.pl w Dzień Dobry TVN -13

Zresetowani.pl w Dzień Dobry TVN -14

W STUDIU DZIEŃ DOBRY TVN

W niedzielę rano obudziłam się z dużym bólem brzucha, ale Rafał też chyba nie miał lekko. W końcu nie co dzień ma się okazję wystąpić w programie na żywo, który ogląda setki tysięcy ludzi. Do studia przyszliśmy 40 minut przez „godziną zero”. Moją pierwszą reakcją po wejściu do studia Dzień Dobry TVN było zaskoczenie, a potem wielki wytrzeszcz oczu, jaki zrobiłam na widok ruchu i gwaru w środku.  Jedno wielkie totalne zamieszanie 🙂 Ale w pozytywnym znaczeniu. W telewizorze wszystko wygląda tak spokojnie, tymczasem tuż za kamerami krzątają się dziesiątki osób. I wcale cicho nie jest 😉 Zostałam zaproszona na fotel Pani kosmetyczki, która miała spowodować żebym wyglądała jak człowiek. Rafałowi też przypudrowali nosek. Podłączyli nas pod mikrofony, a potem usiedliśmy na fotelach, w oczekiwaniu na swoją kolej. W międzyczasie podeszła do nas Pani reżyser, by opowiedzieć jak będzie przebiegał wywiad i żeby trochę rozluźnić atmosferę. Aż w końcu nadeszła TA CHWILA.

WCHODZIMY NA ANTENĘ !

W programie puszczono przerwę reklamową, a my zostaliśmy zaproszenie na kanapę 🙂 Przywitaliśmy się z prowadzącymi program – Anną Kalczyńską i Marcinem Prokopem, który na żywo zachowuje się tak samo, jak w telewizji. Cały czas żartuje i się śmieje. Do wejścia na antenę zostało kilkadziesiąt sekund, a On rzucał się z kamerzystą kulkami z papieru… Aż nagle zaczęło się odliczanie… 10… 9… 8… 7… 6… 5… 4… 3… 2… 1… Akcja ! I nagle z żartów przechodzimy do pełnej powagi. Początek był stresujący, ale potem już poszło. Poopowiadaliśmy trochę o samej akcji „Cyfrowego Resetu”, o tym co nas do tego skłoniło i jakie mamy plany na przyszłość. Sam występ minął nam bardzo szybko – ledwie się zaczęło, a już się skończyło. Na szczęście nie palnęłam żadnej głupoty, obyło się więc bez kompromitacji. Chyba… 😉 Dzieci strasznie zestresowane. Dominika ledwie powiedziała dwa słowa, ale trudno się dziwić dzieciom, skoro nawet dla nas dorosłych było to takie przeżycie. Ogólnie występ na plus i cieszę się, że Rafał przekonał mnie do wzięcia udziału. A cały nasz wywiad można  można obejrzeć pod tym linkiem.

Zresetowani.pl w Dzień Dobry TVN - 5

ZWIEDZAMY WARSZAWĘ 🙂

Po wyjściu ze studia, poszliśmy się spakować i wymeldować z hotelu. Była dopiero godzina 10, więc stwierdziliśmy, że zostaniemy jeszcze na kilka godzin w Warszawie i pozwiedzamy. Ten czas spędziliśmy na zwykłym spacerowaniu, bez większego celu. Szliśmy przed siebie i zaglądaliśmy a to tu, a to tam. Wszędzie bez pośpiechu i na spokojnie.

Zresetowani.pl w Dzień Dobry TVN - 6

Poszliśmy na Stare Miasto. Ale przyznam szczerze, że mnie nie zachwyciło… Rynek w Krakowie, czy rynek we Wrocławiu podoba mi się znacznie bardziej.

Zresetowani.pl w Dzień Dobry TVN - 7

Zresetowani.pl w Dzień Dobry TVN - 8

Zresetowani.pl w Dzień Dobry TVN - 8

Zresetowani.pl w Dzień Dobry TVN - 9

Wojtek chciał koniecznie przejechać się metrem, więc poszliśmy na najbliższą stację i podjechaliśmy pod Stadion Narodowy. Mieliśmy odwiedzić Centrum Nauki Kopernik, ale bilety na wcześniejsze godziny były już wyprzedane, a nie chcieliśmy wracać do domu w środku nocy. Zrobiliśmy więc tylko kilka zdjęć pod Stadionem i wróciliśmy z powrotem metrem do punktu wyjścia.

Zresetowani.pl w Dzień Dobry TVN - 10 Zresetowani.pl w Dzień Dobry TVN -11

Z całego zwiedzenia Rafałowi najbardziej spodobało się właśnie metro 🙂 Ach, gdyby kiedyś udało się je zrobić w Krakowie…

Zresetowani.pl w Dzień Dobry TVN -12

I tak skończyła się nasza wycieczka po Warszawie. Występ w Dzień Dobry TVN z pewnością na plus. Sama Warszawa taka sobie, ale może to tylko pierwsze wrażenie i zyskuje przy bliższym poznaniu? Może się kiedyś jeszcze o tym przekonamy 🙂

 

A czy Wy lubicie Warszawę ?

DZIEŃ DOBRY – TVN I WARSZAWO !
5 (100%) 3 głos[ów]
Spodobało Ci się ? Udostępnij innym 🙂
Facebooktwitter