Gdzie pojechać na wakacje bez elektroniki? Morze czy góry? A może Mazury?

Czas pędzi jak szalony. Jeszcze niedawno witaliśmy hucznie Nowy Rok, a tu już wiosna. Najwyższa pora, by powoli zacząć zastanawiać się nad wakacjami. Morze czy góry? A może pojechać na Mazury? W tym roku, tak jak rok temu, też planujemy wakacje bez elektroniki. Jestem bardzo ciekawa, gdzie byście chcieli nas zobaczyć na tegorocznym cyfrowym resecie? 🙂 Czy są jakieś miejsca, które szczególnie polecacie?

———————————————————————————————

Dlaczego raz w roku robimy sobie wakacje bez elektroniki?

W dzisiejszych czasach chodzimy przeładowani elektroniką. Bombarduje ona nas z wszystkich stron. Jeśli używamy jej nieumiejętnie bądź nadmiernie, to chodzimy nerwowi.

Dlaczego robimy takie resety? Bo chcemy pokazać dzieciom, że życie poza elektroniką również istnieje. I że to życie w realu jest sporo ważniejsze i piękniejsze, niż to w monitorze. Był czas kiedy dzieci zadawały mi pytanie „Mamo, ale to co ty robiłaś całe dnie w wakacje skoro nie było komputera?”, teraz już same sobie potrafią na nie odpowiadać. Właśnie po takich wakacjach, gdzie nic je nie rozprasza i są skupione na zabawie, wymyślaniu, kombinowaniu. Na życiu! 😊 To właśnie wakacje bez elektroniki powodują, że nasze dzieci, pomimo różnicy wieku i płci, potrafią się ze sobą świetnie bawić! Co lepsza, nie kłócą się, tylko współpracują ze sobą. A dlaczego? Bo nic je nie rozprasza i szukają kontaktu ze sobą i z innymi ludźmi. Na tym są skupione.

Do czasów, gdy nie było internetu, komputera, a telewizory były czarno białe,  już nie powrócimy, ponieważ świat idzie do przodu. Ale tydzień wakacji z ograniczeniem używania telefonów i internetu na pewno nikomu nie zaszkodzi 😊

———————————————————————————————

Pokrótce wspomnę jak to było w tamtym roku…  Udało nam się odwiedzić prawie każdy zakątek kraju.

Cyfrowy Reset w Bukowinie Tatrzańskiej

Wakacje rozpoczęliśmy od tygodniowego cyfrowego resetu w Bukowinie Tatrzańskiej i w Hotelu Bukovina. Był to najlepszy tydzień zeszłego roku. Wyjazd – choć zupełnie nieplanowany – pozwolił nam na nowo się poznać i zauważyć. Pozwolił zacząć żyć tu i teraz, żyć dniem i cieszyć się z każdego, nawet najmniejszego szczegółu. To właśnie ten wyjazd zapoczątkował u nas wyjazdy bez elektroniki 🙂 To dzięki niemu dostrzegliśmy, jak potrzebny jest każdemu człowiekowi odpoczynek kilka razy w roku od internetu i cyfrowego świata. Ośrodek – Bukovina Resort jak najbardziej polecamy! Rewelacyjna obsługa, rewelacyjne jedzenie, piękne zadbane pokoje. 100/100 punktów 😉 Ale w to pewnie nikt nie wątpi 😉 O szczegółach wyjazdu możecie przeczytać pod tym linkiem – nasz pierwszy cyfrowy reset.

wakacje bez elektroniki - Cyfrowy Reset w Bukowinie Tatrzańskiej wakacje bez elektroniki - Cyfrowy Reset w Bukowinie Tatrzańskiej

Reset nad polskim morzem

Miesiąc później pojechaliśmy na kolejny cyfrowy reset – również tygodniowy – tym razem nad polskie morze, do Mielna. Ośrodek nie tak komfortowy, ale miał ogromnego plusa – był blisko plaży. I tu mieliśmy możliwość wypocząć, leżąc na plaży i czytając książki czy budując zamki z piasku. A jak było? Sami przeczytajcie w tekście – wakacyjny reset nad polskim morzem.

wakacje bez elektroniki - reset nad polskim morzem wakacje bez elektroniki - reset nad polskim morzem

Weekend w Warszawie

W sierpniu zwiedziliśmy Warszawę przy okazji naszego występu w Dzień Dobry TVN. Więcej znajdziecie TU.

weekend w Warszawiewakacje bez elektroniki - weekend w Warszawie

Weekend bez dzieci w Bielsku-Białej

Na weekendowy wypad we dwoje wybraliśmy się do Bielska-Białej, magicznego miasta, które polecam do zwiedzenia każdemu. Zarówno z dziećmi, jak i samemu. Ulokowaliśmy się tam w bardzo przyjemnym Hotelu Qubus. Cały wyjazd opisałam w poście – wyjazd bez dzieci, czyli nasz Weekend w Bielsku-Białej.

weekend bez dzieci w Bielsku-Białej weekend bez dzieci w Bielsku-Białej

Weekend w Hotelu Mikołajki z Agnieszką Kaczorowską i Kawą Inka

Nie mogę również nie wspomnieć o wspaniałym babskim wyjeździe z Agnieszką Kaczorowską i dwoma innymi blogerkami do Mikołajek, gdzie korzystałyśmy ze strefy relaksu godzinami 😊 Więcej o wyjeździe przeczytacie tutaj.

weekend w Hotelu Mikołajki z Agnieszką Kaczorowską weekend w Hotelu Mikołajki z Agnieszką Kaczorowską

Wszystkie wyjazdy były mega udane. Wspominamy je wspaniale. W tym roku również chcielibyśmy zrobić sobie chociażby jeden długi reset od elektroniki i na ile nam się uda – kilka mniejszych.

A gdzie będzie nam dane w tym roku spędzić wakacje bez elektroniki? Jeszcze tego nie wiemy, ale właśnie zaczynamy się rozglądać 😊

Liczymy na waszą pomoc i podpowiedzi, gdzie warto zajrzeć. A może macie jakieś godne polecenia hotele, domki? 😊

Gdzie pojechać na wakacje bez elektroniki? Morze czy góry? A może Mazury?
5 (100%) 2 głos[ów]
Spodobało Ci się ? Udostępnij innym 🙂
Facebooktwitter