Kilka słów na początek

Wakacje to fajny moment na wprowadzenie zmian – pomyślałam… I stało się. Wyjęłam zeszyt, wzięłam długopis, zrobiłam kawę, ukroiłam kawałek ciacha i wygodnie zatopiłam się w fotelu na tarasie. Bloga zresetowani.pl czas zacząć…

I tak powstał mój pierwszy wpis na tego bloga.

KIM JESTEŚMY ?

Zresetowani.pl to zwykła rodzina XXI wieku, zagubiona (jak większość ludzi) w jakże szalonym tempie dzisiejszego życia. Człowiek goni za karierą, pieniędzmi, dąży do sukcesu zawodowego, a gdzie w tym wszystkim miejsce dla rodziny ? A no, najczęściej spycha się ją gdzieś na dalszy plan.

Całe to tempo nakręca wszechobecna elektronika. Mało kto wyobraża sobie obecnie życie bez telefonu i dostępu do Internetu. Oczywiście Internet ma mnóstwo plusów. Można w nim znaleźć wszystkie możliwe informacje, jakie tylko człowiek potrzebuje. Jednak życie nie powinno się kręcić wyłącznie wokół tego. W ten sposób zanika kontakt międzyludzki. Zanika życie, w którym człowiek, by cokolwiek zdobyć, czegokolwiek się dowiedzieć, musiał użyć do tego choćby minimum wysiłku. Ludzie przez to oddalają się od siebie, nie potrzebują kontaktu wzrokowego. Znajomości przenoszą się na płaszczyznę portali społecznościowych, a kolejne kawiarnie bankrutują. Ludzie potrafią chodzić po ulicach z nosami wetkniętymi w ekran swojego smartfona.

Ostatnio byłam świadkiem tego, jak w knajpce przy piwku spotkało się dwóch kolegów. Niby powinno być wesoło, a jednak coś było nie tak. Jeden i drugi miał w ręce telefon. Popijali piwo zerkając w telefony. Jeden z nich odezwał się, by ten drugi z chwilowym uśmiechem na twarzy mógł coś odburknąć, po czym powrócić do czynności sprzed chwili – patrzenia w swój telefon. Szokujący widok. Dokąd to wszystko zmierza?

… to wszystko dąży do niczego ….

Patrząc na to wszystko doszłam do wniosku, że nie chcę takiego życia, szczególnie dla moich dzieci. Dlatego postaramy się zrobić wszystko, by się z tego wiru wyrwać i pokażemy, że wspólne spędzanie czasu, dostrzeganie siebie samych, jak i otaczającej nas przyrody, ma swoje zalety. Wiadomo, że technologii ze swojego życia nie usuniemy. Nie jest to ani możliwe, ani też wcale tego nie chcemy. Na blogu zresetowani.pl będziemy natomiast chcieli pokazać, że życie poza elektroniką również istnieje. I, że te dwa światy – elektroniki i natury – można ze sobą z sukcesem połączyć.

Szczególnie chcę pokazać ten drugi świat dzieciom, bo to one są najbardziej zagrożone. Dzieci nie znają życia z czasów, gdy telewizor był biało czarny i trzeba było go uderzyć, by wyświetlany program nie kręcił się w kółko. One nie dowierzają, że kiedyś nie było telefonów i nie mogą pojąć jakim cudem ludzie się spotykali, skoro wcześniej nie mogli do siebie napisać smsa z godziną i miejscem spotkania. Bo jak tu się umówić z kimś jak się nie ma telefonu? Nie raz usłyszałam pytanie od swoich dzieci „Mamo, ale to co ty robiłaś całe dnie w wakacje skoro nie było komputera?”.

Do tych czasów już nie powrócimy, ponieważ świat idzie do przodu. Z jednej strony, to dobrze, ponieważ jest nam łatwiej, ale to nie znaczy, że mamy przestać żyć całym sobą. Nie dajmy się do reszty pociągnąć temu wirowi, który w dzisiejszych czasach panuje. Na zewnątrz jest naprawdę fajnie i wesoło 🙂

Kilka słów na początek
5 (100%) 13 głos[ów]
Spodobało Ci się ? Udostępnij innym 🙂
Facebooktwitter