10 kreatywnych zabaw w okresie letnim

1. Balon wodny Dodgeball: Ta klasyczna gra na świeżym powietrzu to świetny sposób na ochłodzenie dzieci w gorący letni dzień. Zbierz kilka balonów z wodą i podziel dzieci na dwie drużyny. Niech staną po przeciwnych stronach podwórka i rzucają w siebie balonami. Jeśli któryś z graczy zostanie trafiony balonem z wodą, odpada. Wygrywa drużyna, w której jest ostatni stojący zawodnik.

2. Polowanie na poszukiwaczy na świeżym powietrzu: Ta gra to świetny sposób, żeby wyciągnąć dzieci na zewnątrz i poznać okolicę. Stwórz listę przedmiotów, które muszą znaleźć, np. szyszkę, piórko, kamień lub kwiat. Gdy znajdą wszystkie przedmioty, mogą wrócić do Ciebie, a Ty możesz je nagrodzić.

3. Olimpiada podwórkowa: Stwórz swoją własną podwórkową olimpiadę z różnych letnich gier. Zorganizuj wyścigi, bieg na trzech nogach, sztafetę, rzut balonem z wodą, wystrzeliwanie balonów z wodą i ćwiczenie celowania balonem z wodą.

4. Siatkówka plażowa: Zabierz dzieci na plażę i zorganizuj grę w siatkówkę plażową. Wszystko, czego potrzebujesz, to siatka i kilka leżaków. Dzieci mogą się świetnie bawić, grając i rywalizując ze sobą.

5. Zawody z hula-hop: To zabawna gra, w którą można grać wszędzie. Poproś dzieci, żeby stanęły w kręgu i daj każdemu z nich hula hoop. Celem jest utrzymanie obręczy wokół talii przez jak najdłuższy czas. Wygrywa ten, kto najdłużej utrzyma swoją obręcz w ruchu.

6. Zabawa z pistoletem na wodę: Zbierz kilka pistoletów na wodę i podziel dzieci na dwie drużyny. Niech staną po przeciwnych stronach podwórka i oddadzą strzały. Wygrywa ta drużyna, która najliczniej oznaczy zawodników drużyny przeciwnej.

7. Zdobycie flagi: Ta klasyczna gra może być rozgrywana na podwórku lub w parku. Podziel dzieci na dwie drużyny i niech każda z nich ukryje flagę na swoim terenie. Celem jest zdobycie flagi drużyny przeciwnej i przyniesienie jej na swoje terytorium, nie dając się oznaczyć.

8. Tupot balonów: To zabawna gra, w którą można grać w domu lub na zewnątrz. Daj każdemu dziecku balon i każ mu stanąć w kręgu. Celem jest nadepnięcie na balony innych dzieci, chroniąc jednocześnie swój własny. Wygrywa ten, kto jako ostatni nie nadepnie na balon.

9. Kręgle na świeżym powietrzu: To zabawna gra, w którą można grać przy użyciu różnych przedmiotów. Wszystko, czego potrzebujesz, to zestaw kręgli i piłka. Jako kręgli możesz użyć plastikowych butelek, puszek, a nawet zwiniętych skarpetek. Niech dzieci na zmianę toczą piłkę i próbują strącić kołki.

10. Piñata z balonów wodnych: To zabawna odmiana klasycznej gry w piñatę. Napełnij balonik wodny cukierkami lub małymi zabawkami i zawieś go na drzewie. Niech dzieci na zmianę uderzają w balon patykiem, aż pęknie i spadną na niego smakołyki.

Podobne posty